Morata-Milan, vjen lajmi që i “çmend” rossonerët

12:07 | 12 Dhjetor 2018

Sulmuesi i Chelseat, Alvaro Morata, është duke lidhur përsëri me një transferim te Milanin, pasi që edhe rossonerët janë në kërkim për një sulmues të ri përcjell ORAinfo.

Sipas Leggo, Milan nuk do të ushtrojë mundësinë e tyre që 36 milion euro për të blerë Gonzalo Higuain në fund të sezonit, ta përdorin për të realizuar një lëvizje për Moratën.

Spanjolli ishte një objektiv për Diavolo në secilën prej dy verave të fundit dhe nuk është përshtatur mirë në Angli që nga transferimi i tij prej 70 milionë eurosh për Chelsea, mbi një vit më parë.

Në mungesë të kësaj, skuadra e San Siro gjithashtu ‘pëlqen’ yllin e Genoa, Christian Kouame, i cili ka treguar premtimin në debutimin e tij në Serie A.

Tuttosport, ndërkohë, bie dakord se Milan do t’i japë përparësi një transferimi të Fabio Quagliarellës muajin e ardhshëm pasi ata humbën Zlatan Ibrahimovic./ORAinfo/

Komento: