Mos dilni pa çadër, ky është parashikimi i motit për sot – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Mos dilni pa çadër, ky është parashikimi i motit për sot

08:29 | 11 Shtator 2019

Sot pritet të bie shi në vendin tonë. Do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Vranësirat në disa pjesë, kryesisht në qendër dhe veriperëndim të vendit kanë mundësi të shoqërohen me reshje afatshkurta shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-28 gradë celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja dhe jugperëndimi me shpejtësi 1-7m/s.

Komento: