Mos dilni sot pa çadra, kështu do të jetë moti – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Mos dilni sot pa çadra, kështu do të jetë moti

08:04 | 25 Dhjetor 2019

Mot i vranët dhe me reshje shiu.

Sot do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe herë-herë me reshje shiu, ndërsa në viset malore parashihet të bie shi me borë.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -1 deri 2 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë celsius.

Do të fryjë erë mesatare deri e fortë nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit.

Komento: