Mos e bëni asnjë plan për fundjavë pa e shikuar motin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Mos e bëni asnjë plan për fundjavë pa e shikuar motin

14:54 | 21 Shtator 2019

Mos bëni plane për fundjavë pa parë motin.

Dita e dielë, sipas sinoptikanëve të Shërbimit Meteorologjik Ushtarak në Shqipëri, do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat do të jenë deri të dendura në pjesën e dytë të ditës.

Nese keni plane, paraditja do te jete e favorshme, thone meteorologet.

Era do të jetë nga kuadrati i Jugut me shpejtësi 2-12m”>2-12m/sek, e shoqëruar me një valëzim të forcës 1-2 ballë.

Temperaturat minimale parashikohen nga 6 deri në 17 ºC, ndërsa vlerat maksimale nga 24 deri në 30ºC.

Komento: