Mos gaboni të dilni nga shtëpija, ja çfarë po ndodh në kryeqytet

23:23 | 15 Janar 2019

Ndotja e ajrit është problemi i madh që po ballafqohen qytetarët e Prishtinës.

Ajri i ndotur që thithin qytetarët që jetojnë dhe veprojnë në Prishtinë, tanimë është bërë diçka e pazakontë çdo mbrëmje në kryeqytet.

Sipas matësit të ambasadës së SHBA-ve në Prishtinë, edhe sonte niveli i ndotjes së ajrit vazhdon të jetë i lartë, shkruan Indeksonline.

Kështu, në ora 22:00, ajri ka qenë i ndotur për 157 pmm, duke hyrë në kategorinë i pashëndetshëm.

Kujtojmë se me temperaturat e ulëta, ajri i ndotur ka arritur në nivel më të lartë, si pasojë e përdorimit të thëngjillit, për cka është bërë shpesh herë thirrje të mos përdoret

Komento: