Mos liberalizmit i vizave, ja çka do të ndodh sot në Kosovë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Mos liberalizmit i vizave, ja çka do të ndodh sot në Kosovë

08:12 | 24 Dhjetor 2018

Mungesa e liberalizmit të vizave ka nxitur paknaqësi tek kosovarët.

Studentët e Universitetit të Prishtinës sot protestojnë para zyrës së BE-së në Kosovë për shkak të mos liberalizimit të vizave.

“Të hënën në ora 11:00 tubohemi para Fakultetit Filozofik dhe vazhdojmë drejtë zyrës së BE-së, ju ftojmë të merrni pjesë në aksionin simbolik të organizuar nga ne, studentët”, kanë bërë të ditur ata.

Studentët thonë se me anë të kësaj proteste kërkojnë llogaridhënie nga BE-ja.

Komento: