Mos u nisni për këtë vend, është mbuluar i tëri nga bora – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Mos u nisni për këtë vend, është mbuluar i tëri nga bora

17:18 | 05 Janar 2019

Reshjet e borës po vazhdojnë edhe më tej në vendet shqiptare.

Temperaturat e ulëta të fillimit të janarit kanë sjellë surpriza të cilat nuk janë parë ndoshta prej një shekulli në bregdetin shqiptar.

Bora ka mbështjellë me petkun e saj vendet e mahnitshme bregdetare jugore si Piqeras, Lukovë, Vuno dhe Dhërmi të cilat duken si vende sureale nën bardhësinë e dëborës.

Këto destinacione turistike verore tashmë në stinën e dimrit janë akoma më atraktive për vizitorët pasi është një fenomen i rrallë në vendin tonë që zonat bregdetare jugore të zbardhen nga dëbora.

Peizazhi në këto destinacione turistike tashmë është një atraksion i mahnitshëm për t’u eksploruar pasi bardhësia e dëborës e ndërthurur me ujrat e kristalta dhe guralecët e bardhë të krijon një panoramë unike dhe të papërsëritshme, transmeton atsh.

Stina e dimrit në këto vende zbutet duke u ndërthurur me bukuritë dhe bregdetin i cili në bardhësinë e dëborës duket i mrekullueshëm dhe i veçantë.

Komento: