Mos u nisni për Pejë, ja çka po ndodh atje

09:51 | 18 Dhjetor 2018

Reshjet e borës kanë vështirësuar rrëugët në gjithë vendin.

Një aksident ka ndodhur në lokacionin e njohur si te “Kroi i Mbretit”, në magjistralen Prishtinë – Pejë.

Ky aksident ka ndodhur si pasojë e borës e cila ka mbuluar të gjithë autostradën, duke vështirësuar kështu qarkullimin e automjeteve.

Me ndryshimin e motit dhe rënien e vazhdueshme të borës edhe numri i aksidenteve po vije duke u rritur.

Ndryshe, edhe gjatë javës pritet që të vazhdojnë reshjet e borës.

Komento: