Moti i keq, humb jetën një person – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Moti i keq, humb jetën një person

09:14 | 05 Janar 2019

Reshjet e borës kanë përfshirë edhe Shqipërinë.

Moti i keq dhe temperaturat e ulëta kanë shënuar viktimën e parë në vendin tonë.

Në fshatin Ravonik të Korçës është gjetur një person i pajetë në rrugë.

Viktima mendohet se ka humbur jetën si pasojë e të ftohtit, raporton ABC Neës, duke sqaruar se bëhet fjalë për 55-vjeçarin me iniciale J.P.

Sipas policisë, 55-vjeçari ka qenë duke lëvizur me biçikletë në rrugën e fshatit.

Trupi i viktimës është dërguar në morg për të bërë ekspertizën mjeko-ligjore.

Prej disa ditësh, Shqipëria është goditur nga moti i keq dhe reshjet e dëborës si pasojë e masave ajrore polare.

Komento: