Moti i lig godet detin Adriatik, ajo që ka ndodhur nuk e priste askush! – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Moti i lig godet detin Adriatik, ajo që ka ndodhur nuk e priste askush!

19:37 | 02 Tetor 2019

Një mot i lig që zgjati për dy orë në Itali është përhapur në veri të Adriatikut dhe 20,000 rrufe u regjistruan vetëm në det tek Istria në Slloveni.

Stuhia po shkon drejt zonës më të gjerë bregdetare dhe për këtë arsye pritet një stuhi e vërtetë në Kroaci që vjen nga Perëndimi, njoftoi Istramet.

Një alarm i verdhë i motit është lëshuar në të gjithë vendin, duke treguar një gjendje të jashtëzakonshme për rreziqe të mundshme.

Komento: