Moti për ditën e nesërme, iu presin tempëratura befasuese

00:00 | 28 Dhjetor 2018

Keni bërë planë për ditën e nesërme?

Së pari bëni mirë të shikoni motin që iu pret.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se nesër do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me intervale me diell.

“Nëpër ultësira parashihet të ketë mjegull. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -5 deri -3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-6 gradë Celsius”, thuhet në njoftim.

Komento: