Mourinho merr një lajm fantastik, mund ta transferojë këtë super-lojtar

08:38 | 10 Dhjetor 2018

Ka ardhur një lajm shumë i mirë përJose Mourinhon.

Jose Mourinho është njoftuar nga Ed Woodward se mund ta transferoj një mbrojtës qendror deri në 100 milionë euro.

Sipas ‘Mirror’, trajneri portugez e ka një shënjestër tashmë për afatin e janart.

Mouriho dëshiron që ta transferojë Kalidou Koulibalyn nga Napoli.

De Laurenttis ka bërë të ditur ditë më parë se ata janë të gatshëm që ta shesin senegalezin, por vetëm nëse marrin mbi 110 milionë euro.

Me gjasë, Mourinho do të ofroj 100 milionë dhe një lojtar për t’i marr shërbimet e Koulibalyt që padyshim që është njëri ndër më të mirët në botë në pozitën e tij.

Komento: