Mungojnë deputetët e koalicionit qeveritar, çfarë po ndodhë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Mungojnë deputetët e koalicionit qeveritar, çfarë po ndodhë

11:17 | 26 Dhjetor 2018

Një orë pritje për seancën e opozitës, mungojnë deputetët e koalicionit qeveritar.

Kuvendi i Kosovës ka paraparë të nisë punimet në ora 10:00 për seancën e jashtëzakonshme me kërkesë të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje.

Por, gati rreth një orë ka kaluar dhe seanca nuk ka filluar punimet.

Në sallë shihen vetëm disa deputetë të LDK-së, VV-së dhe PSD-së.

Seanca e jashtëzakonshme është ftuar për të diskutuar draft-marrëveshjen e përgatitur nga Qeveria e Kosovës për dialogun me Serbinë.

Komento: