Mungon vetëm finalizimi, Reali po nënshkruan me yllin e madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Mungon vetëm finalizimi, Reali po nënshkruan me yllin e madh

15:31 | 29 Maj 2019

Real Madridi, është afër realizmit të një marrëveshje për të nënshkruar me yllit të Lyon, Ferland Mendy këtë verë, raporton Marca.

23-vjeçari ka bërë 79 paraqitje për klubin francez që nga transferimi i tij i 2017 nga Le Havre dhe është thirrur në ekipin kombëtar të Francës, ndërsa ai ka qenë i lidhur edhe me Barcelonën dhe Paris Saint-Germain, përcjell ORAinfo.

Mendy, i cili ka shtetësi të dyfishtë, ka marrë krahasime me Marcelo-n aktual të Madridit, të cilin Zinedine Zidane thuhet se dëshiron të sigurojë konkurrencë gjithashtu./ORAinfo/

Komento: