Munir El Haddadi zyrtarisht me skuadër të re

21:26 | 11 Janar 2019

Munir El Haddadi tashmë edhe zyrtarisht është bërë me skuadër të re.

Sevilla ka konfirmuar se ka arritur marrëveshje me Barcelonën, për transferimin e Munir El Haddadi.

23 vjeçari, largohet nga Barcelona pas disa huazimeve, për t’iu bashkuar andaluzianëve të Sevillas.

Lajmin për transferimin e Munir te Sevilla e ka konfirmuar edhe skuadra e Barcelonës.

Klubi katalan në konfirmimin për shitjen e tij, ka palënduar Munir, për përkushtimin dhe profesionalizimin e treguar sa ka veshur fanellën e Barcelonës.

Komento: