Myslimanët dalin përsëri në xhami, lutën për viktimat në Zelandë të Re – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Myslimanët dalin përsëri në xhami, lutën për viktimat në Zelandë të Re

14:00 | 15 Mars 2019

Myslimanët dalin përsëri në xhami, lutën për viktimat në Zelandë të Re.

49 persona kanë mbetur të pa shenja jete si pasojë e sulmit terr.orist në dy xhami në Zelandë të Re.

Derisa myslimanët bënin lutjet e të premtes, një sulmues u fut brenda xhamisë duke i privuar nga jeta ata e disa të tjerë arritën t’i mbijetonin këtij sulmi, transmeton Indeksonline.

Këtë akt terr.orizmi e dënuan të gjithë, duke u lutur për viktimat dhe familjet e tyre.

Por, sulmi ndaj myslimanëve të Zelandës, nuk i ka ndalur ata të dalin përsëri në xhami dhe të lutën për viktimat.

Siç shihet në këto fotografi të publikuar në rrjetin social ‘Twiter’ shumë qytetarë kanë dalë dhe po lutën për viktimat dhe familjet e tyre në një xhami.

Derisa, Policia po përkujdesen për sigurinë e tyre.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!