Napoli i ofron ‘dështakun’ Milanit, nisin negociatat – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Napoli i ofron ‘dështakun’ Milanit, nisin negociatat

12:16 | 21 Maj 2019

Napoli njoftohet se është gati ta largojë nga ekipi Mario Rui, i cili është informuar se ai nuk është në planet e menaxherit Carlo Ancelotti për sezonin e ardhshëm.

Kontrata e lojtarit portugez me klubin do të përfundojë në vitin 2020 dhe Napoli dëshiron të sigurohet se do të fitojë ndonjë vlerë nga largimi i tij.

Calciomercato mësoi më parë se Rui iu ofrua gjigantëve të Serie A AC Milan nga agjenti i lojtarit, përcjell ORAinfo.

Pritet që marrëveshja të kalojë pasi rossonerët do të kërkojnë të forcojnë pjesën e majtë të linjës së tyre mbrojtëse dhe të sigurojnë mbulim te Ricardo Rodríguez, megjithatë, negociatat pritet të jenë në një fazë shumë të hershme.

Këtë sezon, Mario Rui ka luajtur vetëm 20 herë në Serie A për Napolin, duke shënuar një gol dhe duke asistuar një herë. Ai ishte lidhur më parë me një lëvizje në Chelsea verën e kaluar, por kjo nuk ndodhi. /ORAinfo/

Komento: