Napoli mposht Granadën, por eliminohet nga Europa League – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Napoli mposht Granadën, por eliminohet nga Europa League

21:55 | 25 Shkurt 2021

Napoli i Gennaro Gattuso është eliminuar nga Europa League.

Në sfidën e kthimit, Napoli e mundi në shtëpi 2-1 Granadën, por humbja 2-0 në sfidën e parë i dërgon ata te shpija.

Napoli e nisi mirë takimin, në minutën e 3’, Zielinski shënoi për 1-0.

Mysafirët barazuan me anë të Montoros dhe krejt në minutën e 59’, Ruzi shënoi për rezultatin përfundimtar 2-1.

Deri në fund, Napoli pati kohë dhe shanse për më shumë, por nuk pati ndryshim rezultati.

Në këtë ndeshje nga minuta e parë luajti edhe Amir Rrahmani.

Komento: