Napoli- Roma, formacionet zyrtare – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Napoli- Roma, formacionet zyrtare

20:13 | 29 Janar 2023

Formacionet zyrtare: Napoli dhe Roma në kryendeshjen e javës.

Në stadiumin ‘Diego Armando Maradona’, Napoli dhe Roma zhvillojnë ndeshjen kryesore të javës së 20-të në Serie A.

Partenopei vazhdojnë ta kryesojnë kampionatin italian me 50 pikë, 10 më shumë se përcjellësi i parë Inter dhe duan ta rritin këtë diferencë.

Giallorossët që ndodhen në vend të gjashtë në tabelë (me 37 pikë), synojnë pozitën e katërt që mbahet nga Milani me një pikë më shumë.

Do të shohim një përballje taktikash ndërmjet strategëve Luciano Spalletti dhe Jose Mourinho, të cilët i kanë zgjedhur skuadrat që do të luajnë nga fillimi.

Formacioni startues i Napolit: Meret; Di Lorenzo, Rrahmani, Kim Min-jae, Mario Rui; Anguissa, Lobotka, Zielinski; Lozano, Osimhen, Kvaratskhelia.

Formacioni startues i Romës: Rui Patricio; Mancini, Smalling, Ibanez; Zalewski, Cristante, Matic, Spinazzola; Pellegrini, Dybala; Abraham.

Komento: