Nasser El-Khelaifi jep lajmin e VITIT parisienëve – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Nasser El-Khelaifi jep lajmin e VITIT parisienëve

19:54 | 23 Shkurt 2019

Mbappe dhe Neymar janë dy futbollistët më të përfolur aktualisht.

Presidenti i Paris Saint-Germain, Nasser El-Khelaifi ka zbuluar se klubi nuk do të shesë Neymar dhe Kylian Mbappe dhe ai është 2000 për qind i sigurt se ata do të qëndrojnë në klub përcjell ORAinfo.

El-Khelaifi po bisedonte me Le Parisien dhe ai tha: “Mbappé dhe Neymar me siguri do të qëndrojnë me ne, kjo nuk është 100%, ato mbeten në 2000% sipas disa mediave franceze, ne do të detyrohemi të shesim një nga dy, por mund të them që të dy nuk do të largohen.

“Fair Play Financial nuk na detyron në asnjë mënyrë që të na privojë nga yjet tanë “, ka thënë Nasser./ORAinfo/

Komento: