“Natën e Mirë” Solari, ky është trajneri i ri i Realit

22:59 | 08 Janar 2019

Massimiliano Allegri është objektivi numër një i Real Madridit që do të marrë përsipër ekipin nga Santiago Bernabeu sezonin e ardhshëm, raporton El Chiringuito Tv përcjell ORAinfo.

Kanali televiziv spanjoll thyen veprimin e Cristiano Ronaldos në Juventus verën e kaluar dhe është i njohur të jetë i besueshëm kur është fjala për raportimin e transferimit të lajmit për Casa Blanca.

Sipas raportit, Florentino Perez beson se shefi i Tottenhamit ,Mauricio Pochettino është i paarritshëm dhe është i vendosur të marrë Allegrin në Bernabeu në verë.

“Allegri kryeson listën e dëshirave të Florentino”, thotë gazetari Eduardo Inda.

“Allegri bisedoi me Florentino verën e kaluar dhe presidenti i Real Madridit nuk mund heq nga mendja që prej asaj kohe”.

Më parë verën e kaluar, trajneri italian zbuloi se ai hodhi poshtë një ofertë të Real Madridit kur Zidane dha dorëheqjen.

Allegri ka qenë gjithashtu i lidhur me Manchester Unitedin dhe kontrata e tij me Juventusin skadon në vitin 2020.
Sipas raportit, Zinedine Zidane do të jetë zëvendësimi i Allegrit me numrin një nëse Max vendos të largohet nga Torino për t’u bashkuar me Los Blancos./ORAinfo/

Komento: