Nayshon moti, këto janë temperaturat për sot

09:19 | 30 Dhjetor 2018

Moti sot në Kosovë do të jetë i ndryshueshëm dhe me mundësi reshje shiu.

Po ashtu edhe Festa e Vitit të Ri do të jetë pa borë.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot kryesisht i vranët.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -2 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius.

Sipas institutit, do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-6m/s.

Mot i ngjashëm do të jetë edhe deri në fund të javës tjetër, kur pritet të ketë rënie të temperaturave dhe reshje bore.

Komento: