Ndërpritet seanca e Kuvendit të Kosovës, kjo është arsyeja – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ndërpritet seanca e Kuvendit të Kosovës, kjo është arsyeja

21:27 | 09 Korrik 2020

Është ndërprerë seanca e Kuvendit të Kosovës.

Seanca e Kuvendit të Kosovës ka përfunduar në për shkak të mungesës së kushteve, konkretisht mungesës së ajrosjes.

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani tha se për shkak të ajrosjes është bërë rrezik të vazhdohet seanca e cila do të vazhdojnë nesër në orën 11:00.

Kurse, seanca për ku do të raportojë kryeministri Hoti dhe debat parlamentar lidhur me menaxhimin e pandemisë COVID-19, do të mbahet nesër në orën 16:00.

Komento: