Ndërtimet në Badovc, nesër mbahet seancë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ndërtimet në Badovc, nesër mbahet seancë

16:17 | 24 Janar 2020

Çështja e Liqendit të Badovcit zgjoi shumë reagime.

Seanca e jashtëzakonshme për Liqenin e Badocit pritet të mbahet më 28 janar e martë nga ora 10:00.

Kjo seancë është thirrur nga Dega e Partisë Demokratike të Kosovës në Prishtinë.

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e kësaj partie, Eliza Hoxha, dje në një konferencë për media tha se vendimi për ndërtimin e shtëpive afër Badocit nuk ka bazë ligjore dhe të gjitha palët duhet të ulen dhe të diskutojnë për këtë.

Komento: