Ndeshja Atalanta – Real Madrid, kush mori karton të kuq? – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ndeshja Atalanta – Real Madrid, kush mori karton të kuq?

21:32 | 24 Shkurt 2021

Karton i kuq në ndeshjen Atalanta – Real Madrid.

Atalanta po luan me një lojtar më pak kundër Real Madridit.

Në minutën e 17’, Remo Freuler është ndëshkuar direkt me të kuq, pas një ndërhyrje në Ferland Mendy.

Kjo irritoi Gasperinin, por gjyqtari nuk ndërroi mendje dhe Atalanta tani ka mbetur me 10 lojtarë në fushë për pjesën më të madhe të lojës.

Komento: