Ndeshja Bayern Munich – Augsburg, ndodh gjëja më e ҫuditshme – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ndeshja Bayern Munich – Augsburg, ndodh gjëja më e ҫuditshme

09:47 | 17 Shkurt 2019

Në republikën islamike të Iranit, ka ndodhur diҫka shumë e ҫuditshme.

Televizionet iraniane kanë censuruar ndeshjen që u zhvillua mes Bayern Munich dhe Augsburg.

E gjithë kjo ngjarje e pazakontë ka ardhur për arsyen se drejtësinë në atë takim do ta ndante një gjyqtare.

Uniforma e Bibiana Steinhaus ishte e pa tolerueshme për iranianët. Ajo binte në kundërshtim me kulturën islame, kështu që televizionet vendosën të mos e transmetojnë.

Me gjasë audienca iraniane do të humb shumë ndeshje të Bundesligas, pasi së fundmi atje ndeshjet po referohen nga femrat.

Komento: