Ndeshja Bullgari – Kosovë, UEFA merr vendimin e papritur për flamurin Kuq e Zi – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Ndeshja Bullgari – Kosovë, UEFA merr vendimin e papritur për flamurin Kuq e Zi

20:15 | 10 Qershor 2019

Pas pak do të zhvillohet ndeshja mes Bullgarisë dhe Kosovës.

Ndeshja e cila do luhet në Sofje, ka pasur jo pak tensione për shkak të situatës politike mes të dyja vendeve.

Fillimisht, në stërvitjen e parë të ‘Dardanëve’ në kryqytetin bullgar një grup i njerëzve drejtuar fyrje të rënda drejt lojtarëve tanë.

Ndërkohë, shtëpia më e madhe e futbollit evropian ka marrë tjetër vendim delikat.

Sipas asaj që raporton SuperSport, asnjë flamur kuq e zi nuk do të lejohet të futet në stadiumin ‘Vasil Levski’.

Në ndeshjen e sontme pritet të jenë të pranishëm rreth 600 tifozë kosovarë, por gjithsesi vendimi i UEFA-s mbetet skandaloz.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!