Ndeshja Chelsea – Arsenal, këto janë notat e lojtarëve – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ndeshja Chelsea – Arsenal, këto janë notat e lojtarëve

23:27 | 29 Maj 2019

Ka përfunduar ndeshja mes Chelseas dhe Arsenalit.

Chelsea ka arritur që të shënojë fitore ndaj Arsenalit në finalen e Ligës së Evropës me rezultat 4-1.

Pjesa e parë ishte e ndeshjes nuk solli shumë raste, e as gola.

Të pesë golat u shënuan në pjesën e dytë.

Eden Hazard me dy gola, dhe Oliver Giroud dhe Pedro Rodriguez me nga një, ishin heronjtë e Chelsea në këtë finale.

Në anën tjetër, golin e vetëm për Arsenal e shënoi Alex Iëobi.

Notat e lojtarëve për paraqitje në këtë finale, i gjeni në pjesën e mëposhtme.

Komento: