Ndeshja Chelsea – Arsenal, publikohen formacionet zyrtare – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ndeshja Chelsea – Arsenal, publikohen formacionet zyrtare

19:57 | 29 Maj 2019

Sonte do të zhvillohet ndeshja mes Chelseas dhe Arsenalit, e për këtë janë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Me fillim nga ora 21:00 në kryeqytetin e Azerbajxhanit në Baku, Chelsea dhe Arsenal zhvillojnë finalen e Ligës së Evropës për sezonin 2018/2019.

Arsenal do të vuajë nga mungesat e mëdha në këtë finale, dhe njëra prej tyre është edhe Henrik Mkhitaryan, që për shkaqe sigurie nuk ka udhëtuar fare.

Në anën tjetër, Chelsea nuk do të mund të llogarisë në Antonio Rodiger dhe në mesfushorin Van Ginkel.

Formacionet zyrtare:

Chelsea:Kepa; Azpilicueta, Christensen, David Luiz, Emerson; Jorginho, Kanté, Kovacic; Pedro, Giroud, Hazard.

Arsenal:

Komento: