Ndeshja Juventus – Sampdoria, publikohen formacionet zyrtare – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ndeshja Juventus – Sampdoria, publikohen formacionet zyrtare

12:29 | 29 Dhjetor 2018

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Juventus – Sampdoria.

Juventus synon të mbyll pjesën e parë të sezonit pa humbje në Serie A në sfidën e fundit për këtë vit ndaj Sampdoria.

Me fillim nga ora 12:30, ‘Bianconerët’ në ‘Allianz Stadium’ presin skuadrën e Sampdoria për të zhvilluar ndeshjen e javës së 19-të.

Pas 18 javësh, Juventus kryeson në Serie A me 50 pikë, nëntë më shumë se Napoli, ndërsa Sampdoria me 29 pikë, renditet në vendin e pestë.

Të dy skuadrat në këtë ndeshje vijnë pas një forme të mirë, me nga katër fitore dhe një barazim në pesë ndeshjet e fundit.

Formacionet zyrtare:

Juventus:

Sampdoria: Audero; Sala, Ferrari, Colley, Murru; Praet, Ekdal, Linetty; Ramirez; Quagliarella, Caprari

Komento: