Ndeshja po bëhet interesante, shënohen dy supergola të shpejtë nga Tottenhami

22:26 | 08 Maj 2019

Po zhvillohet pjesa e dytë e ndeshjes mes Ajaxit dhe Tottenhamit.

Tottenhami e ka barazuar rezultatin ndaj Ajaxit në ndeshjen e kthimit gjysmëfinale mes tyre në Ligën e Kampionëve, që po zhvillohet momentalisht në Amsterdam.

Lucas Moura shënoi një supergol në minutën e 55-të, pas një kundërsulmi të bukur të Totenhamit.

Vetëm dy minuta më vonë, ai shënoi përsëri për 2:2.

Ajaxi është duke fituar me rezultat të përgjithshëm 3:2 në dy ndeshje.

Komento: