Ndeshja SPAL – Juventus, këto janë formacionet zyrtare – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ndeshja SPAL – Juventus, këto janë formacionet zyrtare

21:10 | 27 Janar 2021

Do të zhvillohet ndeshja mes SPAL dhe Juventusit.

SPAL dhe Juventus do të luajnë ndeshjen çerekfinale të vlefshme për Coppa Italia.

Që të dyja klubet janë të gatshme që të përballen me njëra tjetrën kur në garë është gjysëmfinalja, sigurisht me Biankonerët si favorit.

Andrea Pirlo ka deklaruar në konferencën për shtyp se nuk do të nënvlerësojnë asnjë kundërshtarë dhe janë përgatitur për këtë ndeshje.

Formacionet zyrtare janë të paraqitura më poshtë:

Juventus : Buffon; Demiral, Dragusin, De Ligt, Frabotta; Ramsey, Fagioli, Rabiot, Bernardeschi; Kulusevski, Morata.

Spal : Berischa; ranieri, esposito, Missiroli, Floccari, Sernicola, Okoli, Vicari, Dickmann, Seck, Brignola.

Komento: