Ndodh “çmenduria”, për ta “shpëtuar” Higuainin, ja ku po e shet Milan, Silvan – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ndodh “çmenduria”, për ta “shpëtuar” Higuainin, ja ku po e shet Milan, Silvan

19:44 | 06 Janar 2019

Milan mund të dërgojë Andre Silva te Juventusi në këmbim të Gonzalo Higuain, duke e ribashkuar atë me Cristiano Ronaldon përcjell ORAinfo.

Mediat në Spanjë dhe Portugali, thonë se marrëveshja mund të ndihmojë në zgjidhjen e disa problemeve në të njëjtën kohë.

Andre Silva aktualisht është në huazim në Sevilla për 4 milion € me një opsion për të blerë për një tjetër € 39 milion.

Ai ka qenë një hit në Spanjë, duke shënuar nëntë gola dhe duke ofruar dy asistime në 23 ndeshje konkurruese.

Milan zëvendësoi portugezin me nënshkrimin e Higuain nga Juventusi, me huazim për 18 milion € me opsionin për të blerë për 36 milionë euro të tjera.

Një ndryshim në situatën financiare të Fair Play-it do të thotë blerja e Pipita mund të jetë e ndërlikuar, por ata gjithmonë mund ta dorëzojnë Andre Silva si pagesë në vend./ORAinfo/

Komento: