Ndryshime të papritura, ja ku po transferohet Hysaj – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Ndryshime të papritura, ja ku po transferohet Hysaj

22:29 | 12 Korrik 2019

Atletico Madrid, njoftohet se do të kërkojë që Napoli ta ofrojë Elseid Hysajn me mundësi për të blerë për 20 milionë euro, por detyrim nëse ai luan gjysmën e lojrave të tyre.

Kolhonerët kanë qenë prej kohësh të lidhur me Hysajn, por nuk kanë arritur të arrijnë çmimin prej 25 milionë eurosh, përcjell ORAinfo.

Sipas ekspertit të transferimit të La Gazzetta dello Sport Nicolò Schira, propozimi i fundit është një hua me mundësi për të blerë në fund të sezonit për 20 milion euro.

Dallimi është se opsioni do të bëhej një detyrim nëse Hysaj luajti të paktën 50 për qind të lojrave të tyre në fushatën 2019-20.

Napoli raportohet se po shqyrton ofertën, pasi ka blerë Shqiptarin nga Empoli për vetëm 5 milionë euro në 2015./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!