Ndryshimet e mëdha të Gattusos në mbrojtën e Milanit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Ndryshimet e mëdha të Gattusos në mbrojtën e Milanit

12:08 | 18 Prill 2019

Pas fitores ndaj Lazios javën e kaluar, Milan do të kërkojë të vazhdojë më fitore edhe këtë javë kundër Parmas.

Sipas MilanNeës, Gattuso mund të vendosë të bëjë një ndryshim kyç në mbrojtje, duke iu përshtatur kundërshtarëve, përcjell ORAinfo.

Për rossonerët, do të jetë një lojë shumë e rëndësishme dhe kështu Gattuso nuk është shumë i prirur për të ndryshuar ekuilibrin e mbrojtës.

Megjithatë, duke pasur parasysh se ata përballen me Lazio në Coppa Italia pak ditë më pas, ai mund të detyrohet të bëjë disa ndryshime.

Prandaj, ideja për të filluar me Zapata ka fituar vrull. Kolumbiani, nëse po, do të zëvendësojë Musackun në vijën e prapme dhe do të bashkohet me Romagnolin. /ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!