Ndryshimi i papritur i Gatussos

08:25 | 20 Dhjetor 2018

Pas zhgënjimit 0-0 kundër Bolonjës, ku Kessie dhe Bakayoko u pezulluan për ndeshjen e ardhshme të Fiorentinës, trajneri i Milanit, Gattuso do të bëjë disa ndryshime në formacionin startues të shtunën.

Në fakt, ndryshimi i parë do të bëhet në lidhje me formimin, si një 4-3-3 do të jetë në vend se 4-4-2, e cila duket se nuk ka punuar për Rossonerët, përcjell ORAinfo.

Në mesfushë, Jose Mauri dhe Andrea Bertolacci do të zëvendësojnë Kessie dhe Bakayoko, ndërsa Calhanoglu do të bjerë poshtë për të përfunduar treshen.

Formacioni i mundshëm i Milanit kundër Fiorentina (4-3-3): Donnarumma; Kalabria, Zapata, Romagnoli, Rodriguez; Bertolacci, Mauri, Calhanoglu; Suso, Higuain, Castillejo. /ORAinfo/

Komento: