Ndryshojnë temperaturat, kështu do të jetë moti këtë javë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ndryshojnë temperaturat, kështu do të jetë moti këtë javë

08:22 | 13 Korrik 2020

Moti për javën e dytë të korrikut.

Kjo javë do të karakterizohet me mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Vranësirat nga dita e enjte parashihen të dendësohen dhe si rezultatet i këtyre proceseve fizike pritet të ketë reshje lokale shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-29 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-9 m/s, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Komento: