Ndryshon moti, këto janë temperaturat për dy ditët e ardhshme – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ndryshon moti, këto janë temperaturat për dy ditët e ardhshme

22:25 | 23 Maj 2019

Vranët dhe shi në dy ditët e ardhshme në Kosovë.

Institut Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të premten do të mbajë mot i ndryshueshëm, i vranët dhe me reshje lokale shiu.

Reshjet mund të jenë në formë rrebeshi ditën e premte, ndërsa të shtunën nuk parashihen reshje.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 8-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-22gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-9m/s.

Komento: