Ndryshon moti, këto janë temperaturat për sot – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ndryshon moti, këto janë temperaturat për sot

09:57 | 23 Dhjetor 2018

Moti gjatë ditës së sotme do të jetë më i ‘butë’ në krahasim me ditët paraprake.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbaj mot i vranët, me intervale me diell dhe relativisht i ngrohtë.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -3 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 6-9 gradë Celsius.

“Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -3 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 6-9 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga juglindja me shpejtësi 1-5m/s”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Komento: