Në fundjavë ndalohet lëvizja e qytetarëve gjatë këtyre orëve – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Në fundjavë ndalohet lëvizja e qytetarëve gjatë këtyre orëve

20:42 | 25 Mars 2020

Për shkak të koronavirusit, ndalohet lëvizja e qytetarëve në fundjavë prej orës 16:00 deri në 05:00 në Maqedoninë e Veriut.

Qeveria e Maqedonisë Veriore gjatë seancës së sotme solli vendime për masa më rigoroze gjatë fundjavës, me këtë që do të zgjatet edhe ora policore dhe do të vlej nga ora 16:00 deri në ora 05:00 të mëngjesit.

Rregullorja e re vlen vetëm për ditën e shtunë dhe të diel. Sot u shënua viktima e tretë atje.

Komento: