Në Itali mbërrin bora – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Në Itali mbërrin bora

10:17 | 17 Shtator 2022

Bora mbërrin në Itali.

Përpos të reshurave të dendura të shiut që kanë kapluar Evropën, në Itali ka pasur edhe reshje bore.

Në Trentino-Alto Adige, rajon në Italinë veriore që kufizohet me Zvicrën dhe Austrinë, bora ka rënë deri në një masë, edhe pse ende nuk ka kaluar muaji shtator, njofton Klankosova.

Italia njihet si vend me të reshura të mëdha të borës gjatë sezonit të dimrit, ndërkohë që edhe gjatë verës së këtij viti vendi u përball me temperatura shumë të larta.

Komento: