Në janar sulmuesi i njohur zbarkon në “San Siro”

15:34 | 19 Dhjetor 2018

Sulmuesi i Sevilles, Luis Muriel, është lidhur me një kthim në Serie A , saktësisht te Milani, në hua ose me një opsion për të blerë ose detyrim në € 12 milion përcjell ORAinfo.

Sipas SportMediaset dhe gazetës spanjolle Marca, ish-sulmuesi i Sampdoria dhe Udinese mund të shkonte në gadishull në janar.

Murillo u nënshkrua nga Samp për 21.6 milion € në verën e vitit 2017, por ka filluar vetëm një ndeshje të Ligës këtë sezon dhe ka bërë gjithsej vetëm gjashtë paraqitje në ligë.

Sevilla është e hapur për lirimin e Murillo në huazim me 12 milion euro për të blerë, por Milan dëshiron lirinë për të ndryshuar mendjet e tyre, ndërsa spanjollët do të preferonin të kishin disa garanci se do të aktivizoheshin.

27-vjeçari ka shënuar 43 gola me 33 asistime në 165 paraqitje të karrierës së Serie A./ORAinfo/

Komento: