Në këtë pjesë e vendit parashihet të fokusohen reshjet – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Në këtë pjesë e vendit parashihet të fokusohen reshjet

08:53 | 23 Qershor 2022

Moti për sot, në këtë pjesë e vendit parashihet të fokusohen reshjet.

Sikur dje, edhe për sot, Instituti Hidrometeorologjik parashikon mot të ndryshueshëm, me diell dhe vranësira konvektive të cilat gjatë ditës parashihen të shoqërohen nga riga shiu dhe shkarkime rrufesh.

“Reshjet më të fokusuara parashihen në jug të vendit, kryesisht rrëzë maleve, ndërsa pjesët tjera të territorit, (duke mos e përfshirë të gjithë territorin), parashihen të kenë më pak reshje”, thuhet në njoftimin e IHKM-së.

Vlerat e temperaturave minimale parashikohet të lëvizin ndërmjet 11-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-31 gradë Celsius

“Indeksi UV mbetet i lartë gjatë gjithë javës, prandaj kujdes rrezeve direkte të diellit. Do të fryjë erë e lehtë dhe lokalisht e fortë nga drejtimi i perëndimit dhe veriperëndimit”, njofton IHKM.

Komento: