Në Prishtinë gjendet një granatë dore – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Në Prishtinë gjendet një granatë dore

10:26 | 14 Nëntor 2021

Gjendet një granatë dore në Prishtinë.

Një person ka gjetur një granatë dore në afërsi të shtëpisë së tij në Bërnicë të Poshtme në Prishtinë.

Në vendin e ngjarjes deniminim e ka bërë njëria e FSK-së.

Njoftimi i plotë i policisë:

GJETJE E MJETIT TË PASHPËRTHYER /Fsh. Bernicë e Poshtme, Prishtinë 13.11.2021 – 15:39. Ankuesi mashkull kosovar, ka informuar se për deri sa ishte duke punuar afër shtëpisë së tij, ka hasur në granatë dore M75 dhe 20 fishek të armës AK-47. Njësia për deminim e FSK-së ka bërë tërheqjen e mjeteve në mënyrë të sigurt. Nuk raportohet për ndonjë incident.

Komento: