Nëna e mbante të mbyllur tërë kohën, 5 vjeçarja me në fund e sheh ‘dritën me sy’ – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Nëna e mbante të mbyllur tërë kohën, 5 vjeçarja me në fund e sheh ‘dritën me sy’

13:11 | 11 Mars 2019

Një vajzë, pesë vjeçare, është gjetur në mal duke jetuar në mes të mbeturinave dhe mjeteve të infektuara.

Mediat ruse e përshkruanin vajzën me emrin “Mowgli”.

‘Mowgli’ kishte të vendosur në lëkurën e saj një xherdan për një kohë të gjatë, dhe raportet se ajo “nuk mund të fliste, po vetëm të bënte tinguj dhe nuk ishte socializuar”.

Fëmija gjysmë e zhveshur që quhet Lyubov, u gjet e dehidratuar dhe e sëmurë pasi nëna e saj, Irina Garashçenko, 47 vjeçe, u raportua se “mungonte për ditë” nga banesa e saj e dëmshme në Moskë, transmeton ORAinfo.

Policët e tronditur zbuluan se vajza e uritur kishte bërë një shpellë deri në qafën e saj, në mes të grumbullimeve të mbeturinave të këqija të infektuara.

Gjendja e banesës ishte aq e keqe saqë policia duhej të përdorte kostume mbrojtëse kimike për shëndetin dhe sigurinë e tyre.

Një fqinj i vajzës kishte thënë se e dëgjoi atë duke qarë sepse nuk kishte ushqim, dhe ishte e ulur në dritare vetëm me një maicë dhe e grumbulluar me buburreca. Ai tha se nëna e saj kishte gënjyer se vajza e saj jetonte me gjyshërit e saj.

Mediat ruse thonë se vajza mund të mos ketë parë botën e jashtme, dhe është në gjendje të keqe psikike. /ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!