Nëna e regjisores Vjosa Berisha nuk mbahej dot në varrimin e të bijës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Nëna e regjisores Vjosa Berisha nuk mbahej dot në varrimin e të bijës

18:32 | 30 Qershor 2022

Të gjithë e kanë përjetuar rëndë humbjen e parakohshme të regjisores dhe producentes, Vjosa Berisha.

Vjosa, është mundur nga kanceri në vezore, ta cilin e ka luftuar për rreth dy vite, duke pasur shpresë se do tia dilte mbanë.

Sot, i është dhënë lamtumira e fundit një prej figurave më avangarde të artit në vend, ndërkohë që edhe ceremonia e varrimit ka qenë e ndjekur nga mediat, shkruan kosovarja.

E ëma e të ndjerës, është parë gjatë gjithë kohës duke shpërthyer në vaj. Lidhja e Vjoses me prindërit ka qenë tejet e fortë, gjë e cila shpesh është ilustruar edhe në faqen e saj në Facebook.

Komento: