Nënshkruhet marrëveshja për autostradën dhe hekurudhën mes Kosovës dhe Serbisë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Nënshkruhet marrëveshja për autostradën dhe hekurudhën mes Kosovës dhe Serbisë

09:57 | 14 Shkurt 2020

Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar marrëveshjen për hekurudhat.

Është nënshkruar marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet.

Kjo është bërë nën prezencën e ambsadorit amerikan Richard Grenell dhe presidentëve të dy shteteve Hashim Thaçi dhe Aleksandër Vuçiq.

Në ceremoninë e nënshkrimit ka marrë pjesë edhe ambasadori Philip Kosnett dhe Drejtori i të ashtuquajturës Zyrës Serbe për Kosovën Marko Gjuriq.

Komento: