Nervozë te Gattuso, lëndohet edhe një futbollist Milanit

20:59 | 21 Dhjetor 2018

Kriza e mesfushës së Milanit është thelluar, pasi Andrea Bertolacci u tërhoq nga trajnimi këtë pasdite.

Rossonerët kanë humbur Lucas Biglia dhe Giacomo Bonaventura në dëmtime afatgjata dhe ata nuk mund të luajnë përsëri këtë sezon përcjell ORAinfo.

Për t’i bërë gjërat më keq, Franck Kessié dhe Tiemoué Bakayoko janë pezulluar pas barazimit 0-0 me Bolonjë të martën.

Bertolacci nuk ka luajtur një minutë të vetme në Serie A këtë sezon, por është raportuar dje se ai mund të thirret për t’u përballur me Fiorentinën nesër.

Megjithatë, Sky po raporton se futbollisti italian u tërhoq nga trajnimi sot, dhe nuk ka gjasa që ai të jetë në gjendje të luajë nesër.

Kjo rrit gjasat e Jose Maurit ose Riccardo Montolivit të jenë pjesë e skuadrës së Gattusos përsëri.

Mauri ka filluar një ndeshje lige në 17 muaj, ndërsa Montolivo as nuk ka luajtur asnjë miqësor që nga ndeshja e parë para sezonit./ORAinfo/

Komento: