Nëse dështon Pochettino, ja kush do të jetë trajneri i ri i Milannit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Nëse dështon Pochettino, ja kush do të jetë trajneri i ri i Milannit

15:50 | 08 Prill 2019

Mauricio Pochettino është shfaqur si një nga kandidatët kryesorë për të marrë përsipër në Milan sezonin e ardhshëm, sipas The Mirror.

Trajneri argjentinas është kontraktuar me Spurs deri në vitin 2023, por sipas tabloidit britanik, Rossonerët janë të vendosur ta angazhojnë atë për të zëvendësuar Gennaro Gattuso në fushatën 2019/20 përcjell ORAinfo.

Shefi ekzekutiv i klubit të ri Ivan Gazidiz planifikon të ofrojë Pochettino një buxhet transferimi në rajon prej 300 milion eurosh, një shumë që duhet të bindë “Poch” për të ndryshuar planet e tij në Londrën e Veriut për të lëvizur në Milano.

Klubet si Real Madrid dhe Manchester United kishin qenë gjithashtu të lidhur me punësimin e menaxherit, por të dy klubet kanë konfirmuar kohët e fundit menaxherin e tyre përkatës për sezonin e ardhshëm.

AC Milan, nga ana tjetër, mund të kërkojë një trajner të ri pavarësisht se si do të përfundojë beteja e tyre për një vend të Ligës së Kampionëve. Sipas raporteve në Britani të Madhe, Pochettino është tani një nga kandidatët për punën e Milanos së bashku me Antonio Conte./ORAinfo/

Komento: