Nëse JO Neymarin, Reali ka planin B

18:59 | 04 Qershor 2019

Krerët e Real Madridit po përgatisin një revolucion veror dhe disa veteranë të Los Blancos të largohen nga klubi, përcjell ORAinfo.

Neymar është padyshim emri i parë që vjen në mendje dhe nuk është rastësi që braziliani kryeson Florentino listën e dëshirave.

Braziliani, megjithatë, nuk do të jetë një objektiv i lehtë për të nënshkruar. Neymar do t’i kushtonte Real Madrid 250 milionë euro ose më shumë dhe Psg do të jetë i gatshëm të shesë yllin e tyre pas vetëm një viti të kaluar në Paris.

Negociatat për të nënshkruar Neymarin do të ishin shumë të komplikuara për Real Madridin dhe madje edhe nëse lojtari do të largohet gjatë verës, Psg nuk mund ta lërë të shkojë ashtu si shumica e klubeve të tjera evropiane.
Kjo është arsyeja pse Real Madrid mund të vendosë të aktivizojë planin e tyre B: Paulo Dybala./ORAinfo/

Komento: